Zawody Pucharu UKS 2007 w Gierałtowicach

KategoriaAktualności
Dodałjczech

24 maja 2007

Zawody Pucharu UKS 2007 w Gierałtowicach

19 maja 2007 roku na ściance sekcji wspinaczki sportowej ” W SKALE” w SP Gierałtowice odbyła się pierwsza edycja tegorocznego PUHARU POLSKI UKS-ów pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.

Na zawody stawiło się 44 wspinaczy z ośrodków wspinaczkowych: Strzegomia, Wrocławia, Warszawy, Bielsko-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Pawłowic, Brzeszcz, Chorzowa, Jaworzna, Lublina i gospodarze z Gierałtowic. Zawody te zgromadziły najmłodszych wspinaczy Polski w konkurencji na trudność i czas w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na kategorie dzieci do 11 lat, młodzików do 13 lat i juniorów młodszych do 15 lat.


Do boju zagrzewały „czildirderki”

W kategorii dzieci wystąpiło tylko troje zawodników jednak ich walka i upór na drogach dowodzi, że można w przyszłości upatrywać w nich mistrzów.


Eliminacje młodziczek

W kategorii młodziczek wystartowało aż 21 dziewcząt, jednak prym wiodły w niej Oliwia Masicz (Skarpa Lublin) i Patrycja Gawlas (KW Jastrzębie), które w czasówkach i na trudność zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsca, pokonując zdecydowanie inne rywalki .


Walka na czasówkach

W kategorii młodzików sytuacja była ewidentna, gdyż wszyscy zawodnicy tak w czasówkach, jak i trudności zajęli kolejno identyczne miejsca. Zwyciężył Łukasz Lipok (UKS W SKALE Gierałtowice), jednak przewaga nad drugim na podiumGustawem Chojnowskim (Granit Wrocław) była minimalna.
W kategorii juniorek młodszych wysoki poziom prezentowały niestety tylko Karina Mirosław i Katarzyna Wicha z UKS Skarpa Lublin, które zamieniając się zwycięstwami zdystansowały pozostałe rywalki.


Eliminacje juniorów młodszych

W kategorii juniorów młodszych rywalizacja stała na najwyższym poziomie, a walka o miejsce na podium trudności była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył Jacek Czech (UKS W SKALE Gierałtowice). W czasówce bezkonkurencyjny natomiast był jego kolega klubowy Karol Porwoł.

Zawodników dopingowała liczna publiczność wraz z głównym mecenasem i opiekunem wspinaczki w Gierałtowicach Wójtem Gminy Gierałtowice Joachimem Bargielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Urszulą Smolnik.


I po zawodach

Organizatorem zawodów była Szkoła Wspinaczkowa Jacka Czecha „W SKALE” a sponsorami nagród: ClimbOn, GOK Gierałtowice, Lanex, Lhotse, Milo Sport, Mammut, HiMountain.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz kibicom serdecznie dziękujemy zapraszając na kolejne edycje UKS-ów do Lublina, Strzegomia, Jaworzna i Chorzowa.

Z górskim pozdrowieniem

Jacek Czech (W Skale)

Dzieci:

Trudność Czas
 1. Grabowicz Zuzanna (DKW Strzegom)
 2. Porwoł Adam (UKS W Skale)
 1. Dulemba Kamil (DKW Strzegom)

Młodziczki:

Trudność Czas
 1. Oliwia Masicz (Skarpa Lublin)
 2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
 3. Małgorzata Szymańska (Brzeszcze)
 1. Oliwia Masicz (Skarpa Lublin)
 2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
 3. Zięba Aleksandra (AZS Wrocław)

Młodzicy:

Trudność/Czas
 1. Łukasz Lipok (UKS W SKALE Gierałtowice)
 2. Chojnowski Gustaw (Granit Wrocław)
 3. Wójcik Krystian (UKS Skarpa Lublin)

Juniorki młodsze:

Trudność/Czas
 1. Mirosław Karina (UKS Skarpa Lublin)
 2. Wicha Katarzyna (UKS Skarpa)
 3. Przyboś Karolina (UKS K-2 Jaworzno)

Juniorzy młodsi:

Trudność Czas
 1. Jacek Czech (UKS W SKALE)
 2. Łodziński Szymon (Agama Warszawa)
 3. Karol Porwoł (UKS W SKALE)
 1. Karol Porwoł (UKS W SKALE)
 2. Jacek Czech (UKS W SKALE)
 3. Zalewski Mateusz (DKW Strzegom)