ALTERNATYWA – ZADNI GRANAT – nowa droga JACKÓW

KategoriaAktualności
Dodałjczech

W pierwszych dniach sierpnia, korzystając z dobrej pogody i chwili czasu, wraz z synem Jackiem przechodzimy skalny pasaż  bezpośrednio na prawo od Filara Staszla na Granatach. W ten sposób powstaje Alternatywa, dla tych którzy szybko chcą się wspiąć na „ciut” trudniejszą drogę na własnej.

Alternatywa (VII) na GranatachAlternatywa (VII) na Granatach

Droga biegnie od najniższego punktu filara, oferując syte wspinanie VII- już od startu. W żadnym miejscu Alternatywa nie krzyżuje się ze Staszlem, co najwyżej pod uskokiem i na końcu może mieć wspólne stanowisko.

Wspinanie na płytach (zostawiliśmy 3 haki) jest bajkowe i ekscytujące, a sam uskok jest wyrafinowanym tańcem w przewieszeniu i na ostrzu filara (tam zostawiliśmy hak i pętle).

Środkowa część drogi to na przemian 4 wyciągi piargowo-trawkowe – przenoszenie liny i diagonalne wspinanie uchodzące w prawo na poziomie IV–V. Ostatni wyciąg kończy się na pętlach i 8 razem ze Staszlem.

Przejście drogi zajęło nam 3 godziny. Styl: OS, sprzęt to lina 2x45m, cienkie haki i stopery – standard.

Kolejnego dnia na wschodniej ścianie Zadniego Kościelca przechodzimy nową drogę, jednak nasze oczekiwania nadal są niespełnione, więc będą „poprawki” i chcemy, aby nasza Czeska wędrówka(obecnie VII-) rozwiązała Czeski Okap. Szczegóły mamy nadzieję już wkrótce.

Z górskim pozdrowieniem
„W SKALE” TEAM – JACEK CZECH x 2