Finał II Pucharu IV Ścianek, Gierałtowice

KategoriaAktualności
Dodałjczech

17 maja 2007

Finał II Pucharu IV Ścianek, Gierałtowice

12 maja 2007 r. na ściance wspinaczkowej w SP Gierałtowice odbyły się ostatnie tegoroczne zawody II TURNIEJU IV ŚCIANEK. Na tą podsumowującą cały turniej edycję stawiło się 49 wspinaczy z ośrodków wspinaczkowych: Wrocławia, Bielska – Białej, Rybnika, Jastrzębia, Pawłowic, Brzeszcz, Krakowa no i gospodarze z Gierałtowic.


Arena zmagań w SP Gierałtowicach (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

Zawody te będąc niezależną inicjatywą opiekunów sekcji wspinaczkowych: Sebastiana Wutke z Brzeszcz, Roberta Wykręta z Bielska-Białej, Maćka Kłopotka z Jastrzębia Zdroju iJacka Czecha z Gierałtowic gromadzą młodych wspinaczy w konkurencji na trudność w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazjalne.


Finał w kategorii szkół podstawowych – dziewcząt (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

W kategorii szkół podstawowych – dziewcząt, klasę pokazałaMałgorzata Szymańska z Brzeszcz, która jako jedyna we wspaniałym stylu ukończyła drogę finałową, radząc sobie z trudnościami dachu i drugą na podium, swoją siostrą Marią Szymańską oraz trzecią Patrycją Gawlas z KW Jastrzębie.

W kategorii szkół podstawowych – chłopców po zaciętej walce w eliminacjach i finale o zwycięstwie zadecydował dopiero superfinał, w którym Piotrek Schab z krakowskiej Korony pokonał Łukasza Lipoka z UKS „W SKALE” Gierałtowice. Ci dwaj zawodnicy tego dnia byli dla pozostałych chłopców poza zasięgiem a dystans trzeciego na podium Gustawa Chojnowskiego z Granitu Wrocław oraz kolejnych konkurentów do tej dwójki był ogromny.


Superfinał w kategorii szkół podstawowych – chłopcy (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

Kategoria gimnazjum – dziewcząt była najmniej liczna a rywalki identycznie, jak w eliminacjach, tak i w finale kolejno odpadały na drogach. Ostatecznie 1 miejsce zdobyła Patrycja Budzanowska z Wrocławia, 2 miesce zajęła Anna Lilla z KW Jastrzębie a 3 miejsce przypadło Natalii Terleckiej z CWF Strefa Wspinania Kraków.


Finał w gimnazjum – chłopcy (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

W kategorii gimnazjum – chłopców trójka najlepszych w każdej tegorocznej eliminacji zdeklasowała pozostałych rywali topując eliminacje i finał, a o tym kto jest z nich najlepszy zadecydował superfinał. Trudności tej ostatniej wspinaczki okazały się zbyt duże, a wspinacze odpadali w różnych miejscach, i tak najdalej zawędrował zdobywając Szymon Jakubowski z Brzeszcz, 2 miejsce zajął Kamil Mazur z KW Jastrzębie a 3 był Jacek Czechz UKS „W SKALE” Gierałtowice.

Zawodników dopingowała liczna publiczność wraz z głównym sponsorem i opiekunem wspinaczki w Gierałtowicach Wójtem Gminy Gierałtowice Joachimem Bargielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Urszulą Smolnik. Organizatorem zawodów była Szkoła Wspinaczkowa Jacka Czecha „W SKALE”a sponsorami nagród: Climb on, Lanex, Lhotse, Milo, Uni-Sport Mammut.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz kibicom serdecznie dziękujemy zapraszając na zawody za rok.

Wyniki:

Klasyfikacja generalna II Turnieju IV Ścianek 2007:

Szkoły Podstawowe Dziewczęta:
1. Gawlas Patrycja KW Jastrzębie
1. Małgorzata Szymańska Brzeszcze
3. Drożdziok Marlena Totem Bielsko-Biała

Szkoły Podstawowe Chłopcy:
1. Łukasz Lipok UKS „W SKALE” Gierałtowice
2. Chojnowski Gustaw Granit Wrocław
3. Piotr Schab Korona Kraków


Podium gimnazjum – dziewcząt (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

Gimnazjum Dziewczęta:
1. Lilla Anna KW Jastrzębie
2. Patrycja Budzanowska Wrocław
3. Leszczyńska Marta UKS „Monolit” Rybnik

Gimnazjum Chłopcy:
1. Jakubowski Szymon Brzeszcze
2. Kamil Mazur KW Jastrzębie
3. Jacek Czech UKS „W SKALE” Gierałtowice


Wspólne zdjęcie po zawodach (fot. arch. Jacek Czech „W SKALE”)

Jacek Czech „W SKALE”