kursy tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny
kursy

Zawody Pucharu UKS 2007 w Gierałtowicach

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

24 maja 2007

Zawody Pucharu UKS 2007 w Gierałtowicach

19 maja 2007 roku na ściance sekcji wspinaczki sportowej ” W SKALE” w SP Gierałtowice odbyła się pierwsza edycja tegorocznego PUHARU POLSKI UKS-ów pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.

Na zawody stawiło się 44 wspinaczy z ośrodków wspinaczkowych: Strzegomia, Wrocławia, Warszawy, Bielsko-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Pawłowic, Brzeszcz, Chorzowa, Jaworzna, Lublina i gospodarze z Gierałtowic. Zawody te zgromadziły najmłodszych wspinaczy Polski w konkurencji na trudność i czas w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na kategorie dzieci do 11 lat, młodzików do 13 lat i juniorów młodszych do 15 lat.


Do boju zagrzewały „czildirderki”

W kategorii dzieci wystąpiło tylko troje zawodników jednak ich walka i upór na drogach dowodzi, że można w przyszłości upatrywać w nich mistrzów.


Eliminacje młodziczek

W kategorii młodziczek wystartowało aż 21 dziewcząt, jednak prym wiodły w niej Oliwia Masicz (Skarpa Lublin) i Patrycja Gawlas (KW Jastrzębie), które w czasówkach i na trudność zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsca, pokonując zdecydowanie inne rywalki .


Walka na czasówkach

W kategorii młodzików sytuacja była ewidentna, gdyż wszyscy zawodnicy tak w czasówkach, jak i trudności zajęli kolejno identyczne miejsca. Zwyciężył Łukasz Lipok (UKS W SKALE Gierałtowice), jednak przewaga nad drugim na podiumGustawem Chojnowskim (Granit Wrocław) była minimalna.
W kategorii juniorek młodszych wysoki poziom prezentowały niestety tylko Karina Mirosław i Katarzyna Wicha z UKS Skarpa Lublin, które zamieniając się zwycięstwami zdystansowały pozostałe rywalki.


Eliminacje juniorów młodszych

W kategorii juniorów młodszych rywalizacja stała na najwyższym poziomie, a walka o miejsce na podium trudności była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył Jacek Czech (UKS W SKALE Gierałtowice). W czasówce bezkonkurencyjny natomiast był jego kolega klubowy Karol Porwoł.

Zawodników dopingowała liczna publiczność wraz z głównym mecenasem i opiekunem wspinaczki w Gierałtowicach Wójtem Gminy Gierałtowice Joachimem Bargielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Urszulą Smolnik.


I po zawodach

Organizatorem zawodów była Szkoła Wspinaczkowa Jacka Czecha „W SKALE” a sponsorami nagród: ClimbOn, GOK Gierałtowice, Lanex, Lhotse, Milo Sport, Mammut, HiMountain.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz kibicom serdecznie dziękujemy zapraszając na kolejne edycje UKS-ów do Lublina, Strzegomia, Jaworzna i Chorzowa.

Z górskim pozdrowieniem

Jacek Czech (W Skale)

Dzieci:

Trudność Czas
 1. Grabowicz Zuzanna (DKW Strzegom)
 2. Porwoł Adam (UKS W Skale)
 1. Dulemba Kamil (DKW Strzegom)

Młodziczki:

Trudność Czas
 1. Oliwia Masicz (Skarpa Lublin)
 2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
 3. Małgorzata Szymańska (Brzeszcze)
 1. Oliwia Masicz (Skarpa Lublin)
 2. Gawlas Patrycja (KW Jastrzębie)
 3. Zięba Aleksandra (AZS Wrocław)

Młodzicy:

Trudność/Czas
 1. Łukasz Lipok (UKS W SKALE Gierałtowice)
 2. Chojnowski Gustaw (Granit Wrocław)
 3. Wójcik Krystian (UKS Skarpa Lublin)

Juniorki młodsze:

Trudność/Czas
 1. Mirosław Karina (UKS Skarpa Lublin)
 2. Wicha Katarzyna (UKS Skarpa)
 3. Przyboś Karolina (UKS K-2 Jaworzno)

Juniorzy młodsi:

Trudność Czas
 1. Jacek Czech (UKS W SKALE)
 2. Łodziński Szymon (Agama Warszawa)
 3. Karol Porwoł (UKS W SKALE)
 1. Karol Porwoł (UKS W SKALE)
 2. Jacek Czech (UKS W SKALE)
 3. Zalewski Mateusz (DKW Strzegom)

Finał II Pucharu IV Ścianek, Gierałtowice

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

17 maja 2007

Finał II Pucharu IV Ścianek, Gierałtowice

12 maja 2007 r. na ściance wspinaczkowej w SP Gierałtowice odbyły się ostatnie tegoroczne zawody II TURNIEJU IV ŚCIANEK. Na tą podsumowującą cały turniej edycję stawiło się 49 wspinaczy z ośrodków wspinaczkowych: Wrocławia, Bielska – Białej, Rybnika, Jastrzębia, Pawłowic, Brzeszcz, Krakowa no i gospodarze z Gierałtowic.


Arena zmagań w SP Gierałtowicach (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

Zawody te będąc niezależną inicjatywą opiekunów sekcji wspinaczkowych: Sebastiana Wutke z Brzeszcz, Roberta Wykręta z Bielska-Białej, Maćka Kłopotka z Jastrzębia Zdroju iJacka Czecha z Gierałtowic gromadzą młodych wspinaczy w konkurencji na trudność w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazjalne.


Finał w kategorii szkół podstawowych – dziewcząt (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

W kategorii szkół podstawowych – dziewcząt, klasę pokazałaMałgorzata Szymańska z Brzeszcz, która jako jedyna we wspaniałym stylu ukończyła drogę finałową, radząc sobie z trudnościami dachu i drugą na podium, swoją siostrą Marią Szymańską oraz trzecią Patrycją Gawlas z KW Jastrzębie.

W kategorii szkół podstawowych – chłopców po zaciętej walce w eliminacjach i finale o zwycięstwie zadecydował dopiero superfinał, w którym Piotrek Schab z krakowskiej Korony pokonał Łukasza Lipoka z UKS „W SKALE” Gierałtowice. Ci dwaj zawodnicy tego dnia byli dla pozostałych chłopców poza zasięgiem a dystans trzeciego na podium Gustawa Chojnowskiego z Granitu Wrocław oraz kolejnych konkurentów do tej dwójki był ogromny.


Superfinał w kategorii szkół podstawowych – chłopcy (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

Kategoria gimnazjum – dziewcząt była najmniej liczna a rywalki identycznie, jak w eliminacjach, tak i w finale kolejno odpadały na drogach. Ostatecznie 1 miejsce zdobyła Patrycja Budzanowska z Wrocławia, 2 miesce zajęła Anna Lilla z KW Jastrzębie a 3 miejsce przypadło Natalii Terleckiej z CWF Strefa Wspinania Kraków.


Finał w gimnazjum – chłopcy (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

W kategorii gimnazjum – chłopców trójka najlepszych w każdej tegorocznej eliminacji zdeklasowała pozostałych rywali topując eliminacje i finał, a o tym kto jest z nich najlepszy zadecydował superfinał. Trudności tej ostatniej wspinaczki okazały się zbyt duże, a wspinacze odpadali w różnych miejscach, i tak najdalej zawędrował zdobywając Szymon Jakubowski z Brzeszcz, 2 miejsce zajął Kamil Mazur z KW Jastrzębie a 3 był Jacek Czechz UKS „W SKALE” Gierałtowice.

Zawodników dopingowała liczna publiczność wraz z głównym sponsorem i opiekunem wspinaczki w Gierałtowicach Wójtem Gminy Gierałtowice Joachimem Bargielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej Urszulą Smolnik. Organizatorem zawodów była Szkoła Wspinaczkowa Jacka Czecha „W SKALE”a sponsorami nagród: Climb on, Lanex, Lhotse, Milo, Uni-Sport Mammut.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz kibicom serdecznie dziękujemy zapraszając na zawody za rok.

Wyniki:

Klasyfikacja generalna II Turnieju IV Ścianek 2007:

Szkoły Podstawowe Dziewczęta:
1. Gawlas Patrycja KW Jastrzębie
1. Małgorzata Szymańska Brzeszcze
3. Drożdziok Marlena Totem Bielsko-Biała

Szkoły Podstawowe Chłopcy:
1. Łukasz Lipok UKS „W SKALE” Gierałtowice
2. Chojnowski Gustaw Granit Wrocław
3. Piotr Schab Korona Kraków


Podium gimnazjum – dziewcząt (fot. Jacek Czech „W SKALE”)

Gimnazjum Dziewczęta:
1. Lilla Anna KW Jastrzębie
2. Patrycja Budzanowska Wrocław
3. Leszczyńska Marta UKS „Monolit” Rybnik

Gimnazjum Chłopcy:
1. Jakubowski Szymon Brzeszcze
2. Kamil Mazur KW Jastrzębie
3. Jacek Czech UKS „W SKALE” Gierałtowice


Wspólne zdjęcie po zawodach (fot. arch. Jacek Czech „W SKALE”)

Jacek Czech „W SKALE”