kursy tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny
kursy

TERMINY SZKOLEŃ ZIMA 2016

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

TERMINY SZKOLEŃ ZIMA 2016
turystyka wysokogórska zimowa;(cena 700 zł. za osobę przy grupie min. 4 osobowej)
30.I – 2.II , 6 – 9.II , 13 – 16.II , 20 – 23.II , 27.II – 1.III , 5 – 8.III
narciarstwo tourowe, skialpinizm;(cena 700 zł. za osobę przy grupie min. 4 osobowej)
12 – 15.III
Istnieje możliwość szkoleń indywidualnych oraz dopasowanie kursu do konkretnych planów i celów górskich.
Kursy taternictwa zimowego, lawinowe, w spinaczki lodowej, skialpinizmu, turystyki itp. mogą odbyć się w powyższych terminach albo po indywidualnych uzgodnieniach.
tel; 602749730, 602776238 – proszę zadzwoń w celu omówienia szczegółów – rezerwacja miejsca po wpłacie zadatku,
(obowiązuje zadatek 200 zł./osoba – konto i info o kursach na www.wskale.pl) proszę o podanie w tytule wpłaty terminu szkolenia i nr telefonu kontaktowego.
Zaprasza ; Jacek Czech „W SKALE”

Adam Bielecki i Jacek Czech ujawniają szczegóły Nanga Revolution. Będzie się działo!

kategoria:Aktualności
dodał:jczech

Na konferencji prasowej w siedzibie Polskiego Radia poznaliśmy szczegóły wyprawy zimowejAdama Bieleckiego i Jacka Czecha. Wyprawa Nanga Revolution 2015/2016 zapowiada się naprawdę rewolucyjnie. Zespół planuje wspinaczkę na lekko i w stylu alpejskim oraz aklimatyzację na drugim końcu świata! Celem Nanga Parbat, jeden z dwóch niezdobytych zimą ośmiotysięczników.

Prowadzący konferencję Andrzej Szozda oraz członkowie wyprawy - Adam Bielecki i Jacek Czech (fot. wspinanie.pl)

Rewolucyjny plan Adama i Jacka opiera się na pomyśle zdobycia aklimatyzacji jeszcze przed rozpoczęciem akcji górskiej na Nanga Parbat i rozpoczęcie ataku szczytowego prowadzonego w 2-osobowym zespole niemalże z marszu.

Zespół zamierza na początku grudnia polecieć do Ameryki Południowej (!) i wejść na Ojos del Salado. Na wierzchołku tego najwyższego wulkanu na Ziemi wspinacze spędzą ok. 3-4 noce. Taki czas na tej wysokości ma pozwolić działać później powyżej 7 tys. metrów. Koncepcja aklimatyzacji w Ameryce Południowej powstała już kilka  lat temu w rozmowach Adama Bieleckiego ze śp. Arturem Hajzerem przy planowaniu wyprawy na K2.

Adami i Jacek z aklimatyzacją zdobytą w Ameryce Południowej pojawią się pod Nanga Parbat w drugiej połowie grudnia z nadzieją na ok. 6-dniowe okno pogodowe, które jest niezbędne do przeprowadzenia ataku szczytowego.

Przebieg Drogą Kinshofera na Nanga Parbat

Założenia dalszej części wyprawy są ambitne. Adam i Jacek zamierzają wspinać się całkowicie samodzielnie, bez wsparcia ze strony HAP’sów, czy innych wypraw. Sądzą, że uda im się wykorzystać pierwsze dłuższe okno pogodowe na atak szczytowy dokonywany w stylu alpejskim. Będą wspinać się Drogą Kinshofera.

Jacek Czech i Adam Bielecki (fot. wspinanie.pl)

Plan jest rzeczywiście rewolucyjny, a zespół łączy dwa doświadczenia, Adama z zimowych wejść na ośmiotysięczniki oraz Jacka, który zna kluczowe trudności Drogi Kinshofera. Trzymamy kciuki!

Mysza

PS Wyprawa, choć już szczegółowo zaplanowana, nadal walczy o zamknięcie budżetu.

PPS Konferencję można odtworzyć tutaj.