kursy tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny
kursy

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, wersja dla zaawansowanych

kategoria:Aktualności
dodał:jczech
 • Tatry, Hala Gąsienicowa, 13-15 kwietnia 2018r., cena za szkolenie 1000 zł.,
 • II stopień – wersja dla zaawansowanych, termin kursu: 13-15.04.2018 (piątku godz.10.00 do niedzieli godz.16.00)

  Program kursu TURYSTYKA ZIMOWA I LODOWCOWA

  Pierwszy dzień: 1. Unifikacja zakładania uprzęży, raków, sprzętu. 2. Podstawowe węzły, zastosowanie liny. 3. wykłady: profilaktyka lawinowa. 4. Przygotowanie wycieczki skitourowej lub pieszej w górach ( w górach lodowcowych) 5. Analiza prognozy pogody i zagrożenia lawinowego 6. Analiza potencjalnych zagrożeń 7. Przygotowanie sprzętu właściwego do wycieczki.

  Drugi dzień: 1. Wycieczka terenowa z uwzględnieniem analizy zagrożenia lawinowego w terenie, unifikacja hamowania czekanem i chodzenia w rakach 2. Wybór trasy podejścia i zejścia lub zjazdu 3. Nauka asekuracji lotnej – wycieczka w terenie wysokogórskim np. rejon Kościelca lub Granatów, poruszanie się w terenie śnieżno – skalno – lodowym, stanowiska asekuracyjne i zjazdowe w śniegu i lodzie. Wieczorem – wykłady: 1. Podstawy ratownictwa lawinowego, posługiwanie się różnymi rodzajami detektorów lawinowych. 2. Zasady działania na lawinie, hipotermnia 3. Podstawy przetrwania i budowa jamy śnieżne. 4. Sprzęt i wyposażenie, specyfika turystyki zimowej, niebezpieczeństwa w zimie i terenie lodowym. 5. Strategia i taktyka (cel, trasa, skład osobowy), biwaki zaplanowane i wymuszone. 6. Nawigacja w górach. 

  Trzeci dzień: Wycieczka terenowa: 1. Poszukiwanie zasypanych w lawinie, pojedynczo i w zespole 2. Odkopywanie zasypanych – praca zespołowa 3. Nauka zakładania poręczówek i przechodzenia na poręczówkach 4 Zjazdy na linie, podchodzenie na linie metodą prusikowania 5. Ratownictwo w szczelinach lodowcowych – metoda U, Flaszencug. Nawigacja w górach, (kompas) 2. Doskonalenie umiejętności technicznych z poprzednich dni. Budowa stanowisk asekuracyjnych i zjazdowych w skale, śniegu i lodzie – asekuracja lotna i stanowiskowa – poruszanie się w terenie śnieżno – skalno – lodowym: wycieczki z asekuracją – podstawy autoratownictwa 3. Budowa jam śnieżnych 4. Transport rannego(opcjonalnie)

  – cena kursu 1000 zł – zadatek 500zł płatny na konto, lub osobiście. Nie jest konieczne ale jest ZALECANE POSIADANIE SPRZĘTU SKITUROWEGO, (pomagamy w jego wypożyczeniu)

  – SZKOLENIE MA CHARAKTER UNIFIKACJI – wymagana jest znajomość podstawowych zagadnień (Kursant powinien posiadać podstawowe umiejętności związane z manipulacjami własnym sprzętem: kask, uprząż, narty, foki, plecak, ubiór, podstawowe węzły oraz umiejętność poruszania się na nartach w terenie – podejścia, zjazdy). – program kursu to propozycja, JEGO REALIZACJA zależy od warunków i zaangażowania uczestników. Kursant powinien na czas kursu posiadać właściwy sprzęt osobisty, (ubiór, plecak 50 l., zeszyt i długopis do notatek oraz ubezpieczenie nnw na czas trwania kursu). Dodatkowe info na www.wskale.pl/terminy , w razie pytań dzwoń; 602749730