Baza Szkoły

WSPINACZKA TO NASZA PASJA – TO NASZ STYL ŻYCIA
BAZA SZKOŁY: RZĘDKOWICE,(gmina Włodowice) ul.WIEJSKA 19. JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA.
Baza szkoły usytuowana jest w jednym z najpiękniejszych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, we wsi Rzędkowice naprzeciw Szkoły Podstawowej i OSP, kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Częstochowy. Największą atrakcją rejonu są skałki wapienne, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej szkoły. Biały wapień skałek malowniczo kontrastuje tu z otaczającą je zielenią lasów. Na skałkach, których wysokość dochodzi do 40 m wytyczone są liczne drogi wspinaczkowe. Każdy amator skalnego szaleństwa znajdzie tutaj coś na miarę swoich możliwości. Skałki okolic Rzędkowic to także miejsce spotkań wspinaczy z całej Polski.

Piękna okolica oferuje także możliwość wspaniałych eskapad rowerowych a czysta woda okolicznych zalewów zaprasza do kąpieli i surfowania. Każdego dnia możesz stołować się w położonych we wsi barach lub hotelu, bądź samemu przyrządzać potrawy z produktów zakupionych w licznych sklepach spożywczych (najbliższy 10 metrów od bazy szkoły, czynny od poniedziałku do soboty do godz. 20.00).

Baza szkoły oddaje do Twojej dyspozycji bezpłatne pole biwakowe z węzłem sanitarnym, ściankę wspinaczkową, biblioteczkę wspinaczkową, salę kominkową.

Wieczorami miło spędzisz czas w sali kominkowej smażąc kiełbaski i słuchając „górskich opowieści”. W razie niepogody do dyspozycji jest sztuczna ścianka, na której możesz nieźle „podładować” oraz poćwiczyć zakładanie kości i stanowisk

Dojazd – do Zawiercia pociągiem, dalej (15 km) autobusem PKS do Rzędkowic przez Włodowice.